responsive web templates

Tesbih Ustası Necip Fazıl Karadağ Kimdir?

Necip fazıl karadağ 1971 yılında Erzincan'da doğdu babasının din görevli olması hasebiyle 1980'de İstanbul'a geldi ilk orta okulu bitirdi.1983 yılında kur an eğitimini Bayrampaşa Yeşil camii kur an kursunda tamamladı.Çocuk yaşlarda babasının tanıştırdığı bestekar amir ateş hocadan uzun yıllar İlahi eğitimi aldı.
Eyüp musiki vakfında solfej, nazarıyat. San,ney egitimini tamamladı.klavye,ney,kanun,enstürümanlarını icra eden Necip Fazıl Karadağ sesinin çok güzel olması münasebetiyle hocalarının büyük takdirini toplamıştır.ulusal bir televizyonda ilahilerin yıldızı yarışmasında birinci olunca büyük takdir topladı. Hocalarınında teşviki üzerine albüm kararı aldı. İlk albüm çalışmasını2009 yılında Üsküdar musiki cemiyetinin başkanı olan ünlü beste kar ayrı zamanda Necip Fazıl Karadağ'ın hocası olan AMİR ATEŞ .bestelerinden oluşan 14 eserlik bir albüm hazırladı.Sonsuzluk aşkına ateşten besteler adını verdiBir çok tv programları,radyo programları yaptı.Halen dost meclisi adı altında lalegül fm de program yapmakta olan necip fazıl Karadağ sayısız konserler vererek insanımızın büyük teveccuhünü kazandı.Beste çalışmalarına hız veren Necip Fazıl Karadağ 2. Albümünü kendi bestelerinden oluşacağının sözünü verdi . Türk müziğine gönül veren sanatçımız bir çok yerde musiki dersi vererek toplumumuza yeni nesiller Yetiştiriyor.
Aslen Erzincanlı olan Necip fazıl Karadağ İstanbul başak şehirde ikame etmekte üç çocuk babasıdır. Aynı zamanda sanatkarlığıyla da birçok tesbih eserleri yapmaktadır.
Addres

Giyim Sanatkarları Yapı Koop. 2.Ada E Blok 476. Ada 7.Kat No:703
İkitelli / Başakşehir / İstanbul (Deposite AVM Yanı)

İletişim

Email: necipfazilkaradag2@hotmail.com
Telefon: +90 532 322 09 69